Seyyar Tasarımcı - Freelance Grafik Tasarımcı & Metin Yazarı | İstanbul

Garsonluktan Freelance Tasarımcılığa: Benim Hikayem!

Freelance olarak çalışmaya başlayalı 7 yıl olmuş. Şimdiye kadar 300’ün üzerinde proje tamamlayıp teslim ettim. Toplamda 23 farklı ülkedeki firma/kişilerle çalıştım.

Son 2 yıldır yoğun bir şekilde çabalıyorum. İş sözleşmesi, fiyat teklifi, yaptığım işler ve çalışma şartlarıyla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı dosya, kartvizit, web sitem var. Birçok sosyal medya platformunu aktif olarak kullanıyorum. Çalışacağım müşterileri kendim buluyorum, tasarım çalışmalarını hazırlıyorum, sunum ve toplantılara gidiyorum, baskı işlerini teslim alıp kargoyla gönderiyorum, etkinliklere katılıp yeni insanlarla tanışıp yaptığım işlerden bahsediyorum. Tüm bu süreç zorlu ve yorucu olsa bile işimi seviyorum.

Yıllar önce düğün salonlarında, kafe, barlarda garson olarak günde 10-12 saat ve tüm gün ayakta çalışıyordum. Boş kaldığım zamanlarda freelance işler yapmaya başlamıştım. Memnun olan müşteriler beni çevresindeki insanlara tavsiye etti. İlerleyen aylarda arada sırada gelen işler sürekli gelmeye başladı. Daha sonra garsonluk işini bırakıp kendimi daha çok geliştirmek için reklam ajanslarında ve startuplarda çalışmaya başladım. 2017’de ise kendi web sitemi kurup kartvizit bastırdım. Hiçbir yere bağlı olmadan tamamen freelance şekilde çalışma kararı aldım ve o zamandan beri aralıksız devam ediyorum. Çalışacağım gün ve saati kendim ayarlıyorum. Laptobumu alıp kafede, kütüphanede, sahilde çalışabiliyorum.

Aradığınız mutluluğu ve özgürlüğü yakalayabilmeniz, kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmeniz umuduyla!

Freelance Grafik Tasarımcı İstanbul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: İçeriği kopyalayamazsını!
Mesaj Gönder
Merhaba! Hızlı iletişim için Whatsapp'tan yazabilirsiniz.