freelance_olarak_calismanin_avantajlari2_

Freelance Olarak Çalışmanın Avantajları

2012’den beri freelance olarak çalışıyorum. Erken uyanma, trafik çilesini çekme, saç sakal kesme, her gün farklı kılık kıyafet giyinme, acil durumlarda izin alma, yemek için öğle saatini ve işten çıkmak için mesai bitimini bekleme zorunluluğum yok. Üstelik laptobumu alıp ister evde, ister kafe veya sahil kenarında rahatlıkla gezerek çalışabiliyorum. İstediğim gün ve saatlerde kimseden izin almadan kendime ve aileme daha çok zaman ayırabiliyorum. Ofis/işletmede yapılan dedikoduları ve sigara molasına çıkıp işten kaytaran insanları görmek zorunda kalmıyorum.

Teknoloji gelişti, internet ve sosyal medya kullanımı arttı. Benimle aynı sektörde çalışan arkadaşlarım var. Kimisi metin yazarı, kimisi sosyal medya yöneticisi, kimisi web tasarımcı, kimisi programlamacı, kimisi müşteri temsilcisi olarak çalışıyor. Arada sırada bir araya gelip konuştuğumuzda çoğu işinden şikayet ediyor. Ekstra mesai yapınca herhangi bir tebrik veya teşekkür edilmediğini ama sabah 5 dakika bile geç kalsalar azar işittiklerini söylüyorlar. Kimi yerlerde ise “Biz bir aileyiz, çok samimiyiz.” imajı verip aslında içerden bakıldığında çalışanların hakkının yenildiğinden bahsediyorlar. Tüm bu ve buna benzer olumsuzluklara rağmen hâlâ neden başkaları için çalışıp kendilerini yıprattıklarını anlamıyorum.

Ben her gün mutlu bir şekilde uyanıp işe başlıyorum. “Şunu yap, bunu yap, öyle olmaz, böyle olacak!” gibi emirler almak yerine özgür bir şekilde, başkaları için değil kendim için çalışıyorum. Lütfen birazcık kendinize güvenip neler yapabileceğinizi düşünün ve hayallerinizi ertelemeyin.

Merak ettikleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.

info@seyyartasarimci.com

Freelance Grafik Tasarımcı İstanbul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: İçeriği kopyalayamazsını!
Mesaj Gönder
Merhaba! Hızlı iletişim için Whatsapp'tan yazabilirsiniz.